Ako prebieha predlžovanie vlasov keratínom

Takto vyzerá predlžovanie vlasov keratínovými mikrokapsulami zozadu

Existujú rôzne metódy, spôsoby predlžovania vlasov. V Štúdiu krásy THE vykonávam väčšinou keratínové predlžovanie vlasov mikro- a nanokapsulami. Mám ho opakovane odskúšané aj sama na sebe. Predlžovanie vlasov keratínom sa mi osvedčilo najviac z viacerých odskúšaných metód predlžovania vlasov. Je najmenej viditeľné, pri dobrej starostlivosti dlho vydrží a najmenej mi zaťažovalo vlasy.

Dobre spravené keratínové spoje sú maličké. Pri vhodne vybranej farbe keratínu sú farebne zosúladené s farbou vlasov a tak ich aj pri miernom rozcuchaní vidieť minimálne. Stabilita spojov závisí od použitého keratínu, najlepší je taliansky keratín. Ten na rozdiel od menej kvalitných keratínov po vytvrdnutí nemäkne.

Predlžovanie vlasov keratínom - 1. fáza

Predlžovanie vlasov keratínom v Štúdiu krásy THE prebieha v troch fázach nasledovne:

 • V prvej fáze sa pred procedúrou predlžovania vlasov potrebujem zoznámiť so stavom vašich vlasov. Poviete mi o posledných predchádzajúcich úpravách, spýtam sa niekoľko doplňujúcich otázok na posúdenie realizovateľnosti vašich očakávaní. Skvelý výsledok predĺženia vlasov dosiahneme len vzájomnou úprimnosťou a spoluprácou. Niektoré klientky si nespomenú na pokusy, ktoré s vlasmi posledný rok robili, prípadne ich zataja, čo sa môže odraziť na výsledku. Keď o predchádzajúcich úpravách viem vopred, je možné prípadný negatívny vplyv niektorých na predĺžené vlasy minimalizovať.
 • Informujem vás, čo znamená v praxi starostlivosť o predĺžené vlasy. Aby ste vedeli o drobných obmedzeniach s vlasmi spojených. A podľa stavu vlasov odporúčam pred vlastnou procedúrou predĺženia vlasov postup prípravy a starostlivosti o vlasy. Podrobnejšie info nájdete v článku Starostlivosť o predĺžené vlasy pred a po,
 • Po vzájomnej dohode vyberieme spolu zo vzorkovníka prameňov štruktúrou najbližšie vlasy a  najvhodnejší odtieň. Posúdime tiež vhodné množstvo a dĺžku prameňov. K dispozícii mávam dĺžky 30-60 cm, v rôznych farebných odtieňoch, vrátane zopár „divokých“ farieb. Vlasy by mali súhlasiť so štruktúrou vašich vlastných vlasov a s typom prirodzenej vlnitosti. Farba sa môže mierne líšiť podľa požiadavky na výsledný efekt.

Predlžovanie vlasov keratínom - 2. fáza

V druhej fáze pracujem samostatne na príprave vybraných vlasov – to je objem prác, ktorý nevidíte:

 • dohodnutý objem na nadpájanie vlasov podľa potreby umyjem, príp. môžem vlasy pred prípravou upraviť do niektorého z desiatok farebných odtieňov, tónujem, rozčešem špeciálnym hrebeňom,
 • následne vlasy rozdelím na jednotlivé pramienky. Robím to osobne, pretože to považujem za základ kvalitného predĺženia vlasov. Hrúbka pramienkov závisí najmä od hustoty a hrúbky vlasov klientky.
  Hrubé pramienky by mi síce zľahčili 3. fázu (je ich na pripevňovanie menej), ale sú ťažšie. To u niektorých ľudí zvyšuje riziko zvýšeného vypadávania vlastných vlasov. Preto vytváram väčší počet tenších pramienkov, aby predĺženie vlasov bolo bezpečné a tiež vyzeralo prirodzene,
 • po rozdelení na pramienky postupne ku každému prameňu prilepím roztavenú malú keratínovú kapsulu (mikro- alebo nanokapsulu) podľa dohodnutej farby vlasov.

Predlžovanie vlasov keratínom - 3. fáza

V deň realizácie počas návštevy štúdia prebehne pripevnenie pripravených pramienkov k vašim vlasom. Tretia fáza trvá niekoľko hodín – podľa počtu prameňov a zložitosti aplikovania jednu až štyri hodiny.
Pred samotnou procedúrou pripravíme vlasy na vašej hlave na nadpájanie (vhodný strih, umyté, dobre vysušené).

 • Nasleduje postupné pripevňovanie prameňov nadpájaných darcovských vlasov s keratínovou kapsulou, ktorý som pripravila na aplikáciu – prameň priblížim ku miestu pripevnenia približne na vzdialenosť 1-2 cm, zahrievam kapsulu pomocou tepelných klieští na požadovanú teplotu okolo 180 °C, kým sa nezačne topiť, priložím ju na miesto spoja s vlasmi a kliešťami (alebo prstami) ju vytvarujem a súčasne vychladím,
 • kapsuly majú po vyschnutí veľkosť okolo 1,5-2 mm, teda sú vo vlasoch takmer neviditeľné,
 • tento postup opakujem s ostatnými prameňmi vlasov, pričom sa postupne mení ich umiestnenie okolo hlavy podľa stavu vašich vlasov na hlave a želaného výsledku. Vlasy nemajú byť predĺžením preťažované, dôležité je preto aj vhodne zvolené rozloženie prameňov okolo hlavy,
 • po ukončení predlžovacej procedúry (1-4 hodiny) vlasy uhladím žehličkou a čarovný výsledok je na svete!

Podľa potreby vlasy ešte zastrihnem a dokončím úpravu účesu.
Na záver vás informujem ešte raz o zásadách a spôsoboch starostlivosti o predĺžené vlasy (nájdete ich aj na tejto stránke v článku Starostlivosť o predĺžené vlasy).